چگونگی خرید کود ازت مایع

چگونگی خرید کود ازت مایع

گیاهان از نیتروژن برای ایجاد ساختار خود و انجام طیف وسیعی از عملکردها استفاده می کنند. نیتروژن در بافت گیاهان ، میوه ها ، دانه ها و دانه ها یافت می شود و بخشی از کلروفیل را تشکیل می دهد که همان چیزی است که باعث سبز شدن گیاهان می شود و به آنها امکان می دهد تا نور را به صورت قند پردازش کنند. نیتروژن همچنین در ریشه های گیاه یافت می شود ، جایی که به گیاه کمک می کند آب و مواد مغذی را از خاک جذب کند. علاوه بر این ، نیتروژن بخشی از ترکیباتی است که رشد و نمو گیاه را تنظیم می کند. گیاهان نیتروژن را به صورت یک ترکیب شیمیایی به نام نیترات از خاک جذب می کنند.

نیتروژن موجود در کودها

سه عددی که بر روی برچسب های محصولات کود مصنوعی نشان داده شده است ، درصد هر یک از سه ماده غذایی ضروری گیاه را که این محصول در بر دارد ، به خریدار می گوید. عدد اول درصد نیتروژن را بیان می کند. عدد دوم به مقدار فسفر اشاره دارد. و عدد سوم درصد پتاسیم را نشان می دهد. اگر برچسب روی کیسه 100 کیلو کود اعداد 30-10-20 را نشان دهد ، این کیسه حاوی 30 پوند ازت ، 10 پوند فسفر و 20 پوند پتاسیم است. گیاهان برای رشد و نمو به فسفر و پتاسیم و همچنین ازت نیاز دارند. کودهای مصنوعی که هر سه ماده غذایی اصلی گیاه را تأمین می کنند به عنوان کودهای کامل شناخته می شوند.

انواع کودهای ازته مایع


 کودهای ازت مایع ،به دلیل هزینه های پایین تولید ، معمولاً ارزان تر از نیترات آمونیوم  هستند.
نیتروژن ماده مغذی است که برای رشد گیاه بسیار ضروری است و خرید کودهایی که فقط ازت به عنوان ماده فعال دارند ، امکان پذیر است. کودهایی که بیشترین میزان نیتروژن را تأمین می کنند شامل اوره  و سولفات آمونیوم  هستند. به دلیل محتوای زیاد نیتروژن ، اوره می تواند به گیاهان آسیب برساند ، درصورتی که مرتب استفاده شود ، بنابراین اغلب مخلوط با مواد دیگر فروخته می شود.
کودهای منظم منظم و وسیع به طور معمول حاوی سه ماده اصلی غذایی در نسبت های  یا هستند ، در حالی که نسبت عناصر غذایی در کودهای باغ و چمنزار بیشتر است ، در  یا  بسیاری از کودهای مصنوعی نیتروژن و سایر مواد مغذی را به سرعت در خاک آزاد می کنند. با این حال ، محصولات آهسته رهش و با رهاسازی کنترل شده که مواد مغذی خود را برای مدت زمانی آزاد می کنند نیز موجود هستند.
کودهای آلی از حیوانات ، گیاهان یا مواد معدنی طبیعی به دست می آیند. کودهای آلی سرشار از نیتروژن شامل اوره هستند که از ادرار ، پرها ، خون خشک و Blood meal  پودر خشک شده  و بی اثر از خون است که به عنوان کود آلی با نیتروژن بالا و خوراک دام با پروتئین بالا استفاده می شود. و یکی از بالاترین منابع غیر مصنوعی نیتروژن است . پرها حاوی هستند. خون خشک شده حاوی  است. و Blood meal  حاوی نیتروژن است

نحوه استفاده از کود های ازته مایع

بهترین روش برای تعیین مقدار نیتروژن مورد استفاده در  باغها و زمین های کشاورزی انجام آزمایش خاک است. ولی بر اساس یک قانون کلی استفاده از 1 تا 2 پوند (0.453592 تا 0.907185 کیلوگرم)‌کود ازت در هر 1000 متر مربع از زمینهای کشاورزی به صورت منظم است.
بهترین زمان برای استفاده ازت در بهار قبل از شروع رشد گیاهان است اگر خاک سبک و ماسه ای باشد و اگر خاک رس سنگین باشد ، در اواخر پاییز. هنگام استفاده از کود ، باید بر اساس دستورالعملهای داده شده عمل کرد.
مصرف بیش از حد نیتروژن در زمینهای کشاورزی می تواند منجر به آلودگی آبهای زیرزمینی و زیرزمینی محلی شود  نیترات زیاد در آبهای سطحی می تواند به اکوسیستم ها آسیب برساند و نوشیدن آب سرشار از نیترات تهدیدی برای سلامتی انسان است و باعث افزایش سرطان می شود.

تولید ازت مایع و کودهای ازته(UAN)  در صنایع پتروشیمی شیراز

شرکت صنایع پتروشیمی شیراز با توجه به نیازمندی های بخش کشاورزی، تولید کودهای متنوع و مخلوط را در راهبردهای وظیفه ای خود لحاظ و برهمین اساس کود مایعUAN %30 را از سال 96 شروع کرد.کود تولیدی این شرکت دارای  مزایای متعددی نظیر قابلیت جذب بهتر در زمین های کشاورزی، وجود همزمان نیتروژن به 2 فرم آمونیاکی و نیتراتی، ایمنی کامل در حمل و نقل و انبار داری، تلفات و ضایعات کمتر، ضریب شوری پایین تر، امکان پذیری افزودن سموم کشاورزی و سایر ریز مغذی ها و استفاده از زیر ساخت های آبیاری قطره ای برای توزیع در زمین و همچنین مزیت رقابتی بهتر برای استفاده در شرایط خشکسالی است
از دیگر محصولات این شرکت می توان ازت مایع- آمونياك، اسيد نيتريك، اوره، نيترات آمونيم كـشاورزي، نيتـرات آمـونيم صنعتي، سوداي سبك، سوداي سنگين، جوش شيرين، متانول، آرگون، پركلرين، كلر، سود سوزآور، اسـيد كلريدريك و آب ژاول اشاره کرد.

سفارش محصول 

مکان اصلی بارگیری کودهای ازته، و محصولات نیتروژنی صنایع پتروشیمی شیراز خواهد بود .
شما پس از سفارش محصول می توانید از طریق شرکت آران گاز  سفارشات خود را به مقصد نهایی ارسال کنید.
شرکت آران گاز  شرایط بسیار مناسبی را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید محصول مورد نظر خود را با قیمتی  مناسب به هر مکانی ارسال کنید. در ضمن شما می توانید با ارتباط مستقیم با کارشناسان این مرکز علاوه بر این که از مشاوره رایگان با آن ها بهره مند شوید قیمت روز آن را نیز استعلام کنید

شرکت آران گاز اصفهان شرکت آران گاز اصفهان با دارا بودن بیش از 16 عدد ناوگان حمل و نقل مخازن ذخیره موبایل جهت میعانات گازی صنعتی، در سایزهای مختلف و 3 عدد مخزن ذخیره موبایل اروپایی انواع میعانات گازی، مطابق با آخرین تکنولوژی روز اروپا با ظرفیت حمل حداقل 20000 کیلوگرم و حداکثر 26000 کیلوگرم و همچنین پمپ تخلیه میعانات با فشار تخلیه قابل تنظیم از 1 تا 23 بار دارای یکی از بزرگترین ناوگان های حمل و نقل مایع در ایران میباشد.از دیگر خدمات این شرکت می توان به سفارشات حمل و نقل میعانات گازی مشتریان به تمامی نقاط ایران و حتی کشور های همجوار اشاره نمود که این شرکت حمل به موقع و استاندارد سفارشات را به مقاصد مورد نظر متعهد می شود.

               راههای ارتباطی:تلفن: 32241865-031-تلفکس:32233288-031موبایل:09133158918---09133648918