چگونگی خرید نیتروژن مایع (ازت مایع)

چگونگی خرید نیتروژن مایع (ازت مایع)

نیتروژن مایع(ازت مایع)  چیست؟

نیتروژن مایع یا همان LN2 مانند نیتروژن گازی (N2) ، گاز مایع بدون بو ، غیر قابل اشتعال و غیر خورنده است. آنها با کمک هوای مایع و تقطیر کسری گاز تولید می کنند.این فرآیند شامل فشرده سازی گازهای جو و تقسیم گازهای مایع است. در پایان فرآیند ، نیتروژن مایع  دریافتی همان نیتروژن گازی است با این تفاوت که نیتروژن مایع بسیار سردتر از گاز نیتروژن طبیعی است.

کاربرد نیتروژن مایع(ازت مایع) 

اگرچه نیتروژن مایع بعد از یک نقطه جوش   و دمای ایجاد می شود، اما استفاده های جالبی از این نوع گاز وجود دارد. صرف نظر از هزینه ازت مایع ، لمس آن بسیار سرد است و باعث یخ زدگی فوری می شود.
این ماده در صنایع غذایی و آشامیدنی کاربرد زیادی دارد زیرا به تازه ماندن غذا و چشمک زدن کمک می کند. همچنین ، به حمل و نقل مواد غذایی کمک می کند. علاوه بر این ، مردم از نیتروژن مایع برای تهیه بستنی خوش طعم در اوقات گرم تابستان استفاده می کنند. وقتی نوبت به پوست می رسد ، آنها از این نوع گازها برای ریز کردن رشد پوست مانند زگیل استفاده می کنند.علاوه بر این ، نیتروژن مایع به همراه برخی از نمونه های بیولوژیکی دیگر برای انجماد خون و سلول های تولید مثل مفید است. علاوه بر این ، برای حفظ بدن مرده انسان و حیوان نیز مفید است.

بازار نیترژن مایع(ازت مایع) :

پیش بینی می شود که بازار نیتروژن مایع از 12.48 میلیارد دلار در سال 2015 به 16.14 میلیارد دلار تا سال 2020 و با تخمین CAGR 5.28٪ رشد خواهد کرد. تقاضای فزاینده در کاربردهای مختلف از جمله ساخت فلز ، الکترونیک ، مراقبت های بهداشتی ، خودرو و روشنایی از مهمترین عوامل رشد صنعت نیتروژن مایع است. 
علاوه بر این ، با شهرنشینی سریع ، رشد در فعالیت های زیرساختی و افزایش صنعتی شدن و بخش پزشکی در سرتاسر جهان ، تقاضای نیتروژن مایع به سرعت افزایش می یابد. ازت مایع در الکترونیک ، ساخت آلیاژهای خاص ، لیزر ، فلزات و سایر کاربردهای صنعتی استفاده می شود.
 پیش بینی می شود که بخش مواد شیمیایی و دارویی بیشترین سهم بازار را داشته و از سال 2015 تا 2020 بازار نیتروژن مایع را تحت سلطه خود قرار دهد ، زیرا کاربردهای مختلف در این صنایع از نیتروژن مایع استفاده می کنند. بخش های شیمیایی و پزشکی و بهداشتی نقشی اساسی در تغییر چشم انداز نیتروژن مایع داشته باشند و در دوره پیش بینی با سرعت بالایی رشد کنند.


بازار جهانی نیتروژن مایع(ازت مایع) : عوامل رشد

 به احتمال زیاد در آینده رونق زیادی خواهد داشت. توانایی نیتروژن مایع در عمل به عنوان یک ماده خنک کننده دلیل اصلی رشد بازار جهانی است. بعلاوه ، افزایش تقاضای نیتروژن مایع در حمل و نقل و صنایع غذایی نیز رشد بازار جهانی نیتروژن مایع را به دنبال دارد. علاوه بر این ، تقاضای روزافزون از صنعت نیز یکی از دلایل اصلی حرکت در بازار جهانی است. علاوه بر این ، استفاده از فناوری پیشرفته همچنین باعث رشد بازار جهانی می شود
.از سوی دیگر ، ارزش بالای حمل و نقل دلیل اصلی جلوگیری از رشد بازار جهانی نیتروژن مایع است. علاوه بر این ، هزینه بالای تولید نیز یکی از دلایل مهمی است که رشد بازار جهانی را مهار می کند. علاوه بر این ، یکی از دلایل کاهش رشد بازار جهانی ، حوادث رو به رشد در صنعت در تماس با نیتروژن مایع است. کمبود فرصت های شغلی همچنین مانع رشد بازار جهانی نیتروژن مایع است.


بازار جهانی استفاده از نیتروژن مایع در سالهای 2014الی2025

بازار جهانی نیتروژن مایع(ازت مایع) : تقسیم بندی

بر اساس صنعت مصرف کننده نهایی ، بازار جهانی نیتروژن مایع عمدتا به عنوان مواد غذایی و نوشیدنی ، مواد شیمیایی و دارویی ، ساخت و ساخت فلز ، مراقبت های بهداشتی ، الکترونیک و انرژی ، لاستیک و پلاستیک و سایر محصولات طبقه بندی می شود.
  • بر اساس ذخیره سازی :توزیع و حمل و نقل  ، توزیع سیلندر و بسته بندی 
  • بر اساس عملکرد: بازار جهانی نیتروژن مایع عمدتا به صورت خنک کننده و مبرد دو شاخه می شود.
  • بر اساس فرآیند تولید ،:بازار جهانی به تقطیر برودتی و جذب نوسان فشار تقسیم می شود

بازار جهانی نیتروژن مایع(ازت مایع) : تجزیه و تحلیل منطقه ای

از نظر جغرافیایی ، بازار جهانی نیتروژن مایع به عنوان آمریکای شمالی ، آسیا-اقیانوسیه ، اروپا و بقیه جهان تقسیم شده است. افزایش تقاضا از صنعت یکی از اصلی ترین عواملی است که باعث کاهش بازار جهانی کانادا و ایالات متحده می شود. افزایش آگاهی در مورد نیتروژن مایع باعث تقویت بازار جهانی در چین و هند شده است. تقاضای زیاد مایعات خنک کننده در فرانسه و آلمان باعث رونق بازار جهانی اروپا خواهد شد. قسمت باقیمانده جهان رشد مداوم در بازار جهانی نیتروژن مایع را نشان خواهد داد.


سیستم زیست محیطی بازار نیتروژن مایع شامل شرکت های ازت مایع مانند Air Products and Chemicals Inc. (ایالات متحده) ، Linde Ag (آلمان) ، Praxair Inc ، (ایالات متحده) ، Nexair LLC است. (ایالات متحده) ، Air Liquide S.A. (فرانسه) ، Taiyo Nippon Sanso Corporation (ژاپن) ، Gulf Cryo (امارات متحده عربی) ، Emirates Industrial Gases Co. LLC. (امارات متحده عربی) و گاز صنعتی جنوبی BHD (مالزی).


فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت نیتروژن مایع (ازت مایع)

عواملی که در قیمت نیتروژن مایع و یا همان ازت مایع تاثیر گذارند به سه دسته تقسیم می شوند.
  • فاصله مکانی: قیمت تا حد زیادی بسته به فاصله شما از کارخانه تولید کننده متفاوت است. 
  • حمل و نقل و بسته بندی :مورد دیگر این است که نوع مختلف حمل و نقل و بسته بندی مورد.این بدان معناست که اگر منطقه ای دورتر از گیاه را پیدا کنید ، هزینه آن بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال ، یک گالن نیتروژن مایع در مخزن ذخیره سازی فقط 0.5 دلار قیمت دارد. اما این هزینه تا 2 دلار در هر گالن که در بطری های Dewar ارائه می شود ، افزایش می یابد.
  • کیفیت و  برند تولیدی: به غیر از مکانی که از این چیز خریداری می کنید ، عامل دیگری نیز وجود دارد که در هزینه آن تأثیر می گذارد. این کیفیت و مارک تولیدی نیتروژن مایع است. بنابراین اگر بتوانید آنها را از کارخانه نزدیکتری تهیه کنید با هزینه کمتری در دسترس خواهد بود.
 با این وجود جو حدود 78 درصد نیتروژن است بنابراین نیتروژن مایع می تواند در هر جایی تولید شود و هنوز هم نسبتاً ارزان خواهد بود. 

خرید نیتروژن مایع از شرکت آران گاز اصفهان:

شرکت آران گاز  شرایط بسیار مناسبی را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید محصول مورد نظر خود را با قیمتی  مناسب و کیفیتی عالی خریداری کنید. در ضمن شما می توانید با ارتباط مستقیم با کارشناسان این مرکز علاوه بر این که از مشاوره رایگان با آن ها بهره مند شوید قیمت روز آن را نیز استعلام کنید

شرکت آران گاز اصفهان تولید کننده گازهای صنعتی از جمله نیتروژن  با توان تولید استراتژیک محصولات گازی و با ظرفیت تولید روزانه بیش از 70 تن انواع میعانات گازی آماده ارائه محصولات و همکاری با کلیه  شرکت ها و صنایع  فعال در صنعت نفت و گاز می باشد.

راههای ارتباطی:تلفن: 32241865-031-تلفکس:32233288-031موبایل:09133158918---09133648918